Arganový olej a jeho výroba v Maroku

VÝROBA ARGANOVÉHO OLEJA

arganovy olejbio arganovy olej100% arganový olej

Arganový olej potravinársky a arganový olej kozmetický  je produktom, známym predovšetkým v západnej Európe. V posledných rokoch sa čistý arganový olej objavuje vo väčšej miere aj na pultoch našich predajcov.

Objem výroby arganového oleja je obmedzený. Podľa oficiálnych údajov sa vyrobí len 4 milióny litrov 100% arganového oleja ročne, čo je zanedbateľné množstvo. Napr. olivového oleja sa vyrobí až 1,8 miliardy litrov.

Pôvodní berberskí obyvatelia Maroka, odjakživa vyrábali arganový olej ručne a používali ho k liečeniu, na kozmetické apotravinárske účely.

V súčasnosti sa arganový olej získava, tradičnou metódou lisovaním za studena na kamenných lisoch, priemyselným lisovaním, alebo extrakciou s prípadnou rafináciou.

Kozmetický arganový olej
 sa vyrába z nepražených lúpaných jadier stromu argania spinosa, kým potravinársky olej sa vyrába z pražených semien. Vďaka tomu má kulinársky olej výraznejšiu chuť.

Po vylisovaní sa arganový olej filtruje. Od počtu filtrácií závisí čistota arganového olejaBIO arganový olej môže mať miernu usadeninu, ktorá sa ľahko rozmieša, čo spravidla neznamená zhoršenie kvality.

ARGANOVÝ OLEJ, KTORÝ DOVÁŽA FIRMA ORIENT HOUSE SA VYRÁBA V PRÍSNE HYGIENICKÝCH PODMIENKACH!!!

Komentáre